دعوتنامه جلسه مجمع عمومی عادی بطور فوق العاده انجمن افتا 
مدیران عامل شرکت های عضو انجمن افتا
با سلام و احترام،
بدینوسیله از کلیه اعضا و نمایندگان ایشان دعوت می¬گردد تا در جلسه مجمع عمومی عادی بطور فوق العاده انجمن امنیت فضای تولید و تبادل اطلاعات ( افتا) ، و  برگزاری مجمع عمومی فوق العاده جهت تغییرات اساسنامه که در ساعت  10 الی 12 روز چهارشنبه مورخ 03/09/1400 در محل شرکت زعیم واقع در تهران خیابان عباسپور شمالی (توانیر)،انتهای خیابان هومان، خیابان شهید منافی،پلاک1 برگزار خواهد شد حضور بهم رسانند.
1-دستور جلسه مجمع عمومی عادی بطور فوق العاده:
1. استماع گزارش عملکرد هیات مدیره،خزانه دار و بازرس
2. تصویب صورتهای مالی منتهی به 29/12/29.97/12/30.98/12/99
3. انتخاب روزنامه کثیر الانتشار
4. تعیین ورودیه و حق عضویت سالیانه اعضا
5. انتخاب اعضاء اصلی و علی البدل هیأت مدیره
6. انتخاب بازرس اصلی و علی البدل    
7. سایر موارد
2-دستور جلسه مجمع فوق العاده
1. الحاق و اصلاح موضوع فعالیت انجمن و تصویب آن 
2. تصویب اساسنامه
3. سایر موارد
3-مطابق بند 26-5 اساسنامه، کلیه داوطلبین عضویت در هیأت مدیره و بازرس حداکثر تا تاریخ 25/08/1400 درخواست کتبی خود را به دفتر انجمن تسلیم نمائید.
4-مطابق بند الف ماده 9 و تبصره 19 اساسنامه فقط اعضای اصلی که حق عضویت خود را پرداخت کرده اند و کارت بازرگانی و یا کارت عضویت اتاق بازرگانی معتبر دارند می توانند در رأی گیری شرکت نمایند. لذا از کلیه اعضا درخواست می¬شود تا قبل از تاریخ مجمع نسبت به تسویه حساب با انجمن و تمدید کارت عضویت یا بازرگانی در صورت نیاز اقدام نمایند.
5.به منظور رعایت هرچه بهتر پروتکل¬های بهداشتی صرفاً می¬بایست یک نفر بعنوان نماینده(الزاماً مدیرعامل یا عضو هیأت مدیره) از سوی آن شرکت در جلسه حضور داشته باشد. لذا معرفی نامه حضور در جلسات مزبور تا تاریخ 25/08/1400 به دفتر انجمن ارسال گردد.

انجمن فراسان و سندیکای افتا در راستای فعالیت ها و همکاری های مشترک بیشتر در آینده، تفاهم نامه ای را امضا کرده اند.


درجلسه مشترک بین دو انجمن فعال بخش خصوصی، تفاهم نامه ای مبنی بر همکاری های مشترک بین دو طرف آقای مهندس علیرضا صالحی رئیس انجمن فراسان و آقای مهندس ابوالفضل روحانی رئیس سندیکای افتا ، امضاء شد.
بر اساس این تفاهم نامه ، همکاری، مشارکت و استفاده دو طرف از توانمندی های یکدیگر در زمینه های علمی ، فنی ، پژوهشی و نمایشگاهی ، برگزاری دوره های آموزشی و سمینارها و همایش های علمی و تخصصی و بهره گیری از ظرفیت های رسانه ای ، اجتماعی و ارتباطی یکدیگر در دستور کار این انجمن ها قرار گرفت.
همکاری در پروژه ها و طرح های تحقیقاتی و تدوین استانداردها از طریق تشکیل کارگروه های مشترک بین دو انجمن از جمله دیگر اهداف انعقاد این تفاهم نامه است

به اطلاع اعضاء محترم انجمن افتا می رساند

از این به بعد تأییدیه های محصولات حوزه افتا بصورت مشترک توسط مرکز راهبردی افتای ریاست جمهوری و سازمان پدافند غیرعامل صادر می شود و کلیه ی گواهی محصولات مهر هر دو سازمان را هم زمان خواهد داشت . لذا کلیه اعضائی که تا کنون برای محصولات خود از مرکز راهبردی افتا گواهی دریافت کرده اند دعوت می شود که جهت دریافت مهر سازمان پدافند غیرعامل به روی تأییدیه محصول خود تصویر تاییدیه را برای دفتر انجمن ارسال نمایند تا پس از بررسی، روند ادامه کار به اطلاع متقاضی برسد

اطلاع رسانی


با عرض سلام و آرزوی قبولی طاعات و عبادات در ماه مبارک رمضان

احتراما پیرو نامه اطاق بازرگانی در مورد شرکت در شصت و یکمین نمایشگاه بین المللی سوریه که از 15 الی 25 شهریور سال جاری در شهر دمشق برگزار میشود و دعوت برای مشارکت شرکتهای عضو  انجمن در پاویون جمهوری اسلامی ، باطلاع اعضای محترم انجمن افتا می رساند که طبق بررسی انجام شده اولا بدلیل عمومی بودن این نمایشگاه و حضور شرکتهای مواد غذایی و ساختمانی و صنعتی و تاسیساتی، مخاطبین شرکتهای افتا حضور کمتری دارند و ثانیا بدلیل هزینه بالای غرفه های پاویون  نسبت به سال قبل (قیمت دلاری هر مترمربع 300 دلار) و شرط حداقل متراژ 12 مترمربع هزینه فوق العاده ای را به شرکتها تحمیل میکند.
     پیشنهاد سندیکا برای شرکتهای علاقه مند به حضور  در کشور سوریه شرکت در نمایشگاه فناوری اطلاعات و ارتباطات است که از 25 تا 29 ژوئن درشهر دمشق تحت عنوان تک اکسپو برگزار میشود
حداقل متراژدر این نمایشگاه 9 متر مربع و هزینه آن 250 دلار بر متر مربع است که با توجه به اختصاصی بودن نمایشگاه بسیار به صرفه تراز نمایشگاه بین المللی عمومی سوریه است.اطلاعات بیشتر و فرم  رزرو غرفه در آدرس ذیل قابل دریافت است
امام صادق (علیه السلام) فرمود:
التقدیر فى لیلة تسعة عشر و الابرام فى لیلة احدى و عشرین و الامضاء فى لیلة ثلاث و عشرین؛

برآورد اعمال در شب نوزدهم انجام مى‏گیرد و تصویب آن در شب بیست ویكم و تنفیذ آن در شب بیست‏ و سوم.

(وسائل الشیعه، ج 7 ص 259)
جلسه هم اندیشی اعضاء در خصوص نقشه راه افتا 98 و بررسی عملکرد کمیته های عضو انجمن افتا در سال 97 در روز دوشنبه مورخ 98/02/09 در مرکز تحقیقات صنایع انفورماتیک برگزار شد .

ساعت شروع جلسه 7:30

پس از قرائت آیاتی از قرآن مجید ، آقای مهندس روحانی (رئیس هیأت مدیره انجمن) ضمن عرض خوش آمدگویی و تبریک سال جدید شمسی جلسه را آغاز کردند. 
سپس آقای مهندس توکلی (دبیر کمیته راهبردی انجمن) ضمن ارائه پیشنهادات در خصوص عملکردی راهبردی افتا، گزارشی از جلسات ، مصوبات و اقدامات کمیته راهبردی انجمن در سال گذشته بیان فرمودند.
در ادامه دیگر حضار در خصوص پیشنهادات مطروحه توسط مهندس توکلی و پیشنهاد آقای مهندس نوروزی (نایب رئیس و عضو اصلی هیأت مدیره انجمن)مبنی بر تشکیل یک نشست همگانی با اعضاء انجمن افتا در خصوص صادرات محصولات افتا به گفتگو و تبادل نظر پرداختند
در خاتمه جلسه از آقای منافی به پاس زحمات و تلاش های علمی ایشان در راستای پیشبرد بهتر اهداف انجمن تقدیر بعمل آمد و طبق مصوبه جلسه چهلم هیأت مدیره و ماده8 تبصره11 اساسنامه مصوب، آقای مهندس منافی و آقای مهندس حبیبی تا پایان سال 98 بعنوان عضو افتخاری انجمن افتا معرفی گردیدند.
جلسه در ساعت 9:30 به پایان رسید.

 
کد کاندید نام و نام خانوادگی 
124 سادینا آبائی
153 شهاب جوانمردی
165 مجید حسینی نژاد
195 ویدا سینا
214 سید مجید صدری
216 محمدرضا طلائی 
475 فرزین فردیس
481 مجید کریمی 
246 افشین کلاهی 
482 علیرضا کلاهی صمدی 

« وعده ما ، شنبه 11 اسفند ماه از ساعت 8 صبح لغایت 18»


انتخاب رئیس هیات مدیره سندیکای افتا به عنوان نائب رئیس کمیته JTCT
نشست فعالسازي  كميته فني متناظر JTC1 با عنوان" فناوري اطلاعات  "  با حضور متخصصان و گروه هاي ذينفع ، روز گذشته در سازمان ملي استاندارد ايران  برگزار شد.به گزارش دفتر مطالعات تطبيقي و مشاركت در تدوين استانداردهاي بين المللي در اين نشست مطالبي در خصوص اهميت مشاركت در تدوين استاندارد هاي بين المللي ،  ساختار كميته فني فناوري اطلاعات ،اهداف و دامنه كاري آن ارايه شد. در ادامه اين نشست ، آقاي مهندس ميراسكندري ،  مديركل خدمات ارزش افزوده سازمان فناوري اطلاعات ايران ،  به عنوان  رئيس كميته فني متناظر ،  آقاي مهندس مهدوي،رئیس هیات مدیره سنديكاي افتا ، به عنوان  نايب رئيس كميته فني متناظر و خانم مهندس داننده ، رئيس هيات مديره سازمان نظام صنفي رايانه اي استان تهران  به عنوان  دبير اين كميته  انتخاب شدند. گفتني است : كميته فني متناظر JTC1 كه دبيرخانه آن در كشور آمريكا مستقر است در سال 1987 در سازمان ايزو تاسيس شد .در اين كميته35  كشور عضو فعال و 57  كشورعضو ناظر هستند و علاوه بر آن 19 كميته فني فرعي  دارد كه تاكنون 2653  استاندارد توسط اين كميته و كميته هاي فرعي آن  تدوين شده است.
جهت اطلاعات بیشتر به سایت سازمان ملی استاندارد ایران به نشانی www.isiri.orgمراجعه فرمائید.

نمایشگاه فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال ITDMEX
نمایشگاه فناوری اطلاعات و رسانه­‌های دیجیتال (ITDMEX)، با مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و سازمان توسعه تجارت ایران و با همکاری مرکز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه­‌های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، شورایعالی فضای مجازی و اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران، توسط مجمع تشکل‌های فناوری اطلاعات و ارتباطات ایران، از تاریخ 8 لغایت 11 اسفندماه در محل دائمی نمایشگاه­های بین المللی تهران و با هدف معرفی ظرفیت­‌های فناوری اطلاعات و رسانه­‌های دیجیتال و توسعه سطح دسترسی جامعه به آخرین دستاوردها و نیز نمایش توانمندی­‌های تولید محتوای بومی مبتنی بر فرهنگ ایرانی - اسلامی برگزار می ­شود.
 ا
ز کلیه فعالان حوزه‌های فناوری اطلاعات و رسانه­‌های دیجیتال و تولیدکنندگان محتوا دعوت می کند، جهت مشارکت حداکثری در برگزاری هرچه باشکوه ­تر این رویداد ملی، اقدام به پیش ثبت نام کنند. با توجه به فرصت اندک باقیمانده به ، در اسرع وقت جهت تکمیل فرم پیش ثبت نام به وب سایت itdmex.ir مراجعه نمائید.


حمایت از تولیدات دا